Z Małopolska w II Wojnie Światowej
Lista strat 20. pułku piechoty Ziemi Krakowskiej w kampanii wrześniowej.
Opracowali Andrzej Gładysz, uzupełnienia: Krzysztof Pięciak
Na liście podano: nazwisko, imię, stopień, datę urodzenia, datę śmierci, miejsce śmierci, miejsce pochówku.
1. Adamczyk Walenty, podporucznik, *11.02.1910 + 21.11.1939 Tomaszów Lubelski, ul. Lwowska KW
2. Alojzy Wojciech, strzelec, + 2.09.1939 w Pszczynie, grób zbiorowy
3. Balcer, ppor., + 9.09.1939 w Kolbuszowej, Kolbuszowa (prawdopodobnie)
4. Baldy Stefan, strzelec, + 2.09.1939 w Pszczynie, Pszczyna ul. Żorska,
5. Bank Jan, sierżant, +1.09.1939 w Krakowie, poch. 18 KW Kraków, ul. Prandoty
6. Barteczko Herman, strzelec, * 16.10.1911 + 1.09.1939 r. w Wodzisławiu Śląskim, Wodzisław Śląski, ul.Pszowska, mogiła indywidualna.
7. Bieciaga Wojciech, szeregowy, *1911 +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
8. Birnbaum Bronisław, podporucznik, +09.1939 Tomaszów Lubelski
9. Blasberg Israel, *1905 +02.1940 w Lublinie, 22 MZ Lublin Unicka
10. Brabraj (lub: Bobraj) Alojzy, strzelec, *8.07.1914 +2.09.1939 Pszczyna ul Żorska KW”Trzy Dęby”
11. Braś Adolf, podporucznik rezerwy, 17.12.1908 + 5.10.1939 w Jarosławiu, 33 KW Jarosław
12. Brenner Mojżesz, strzelec, *1915 +4.09.1939 w Brzeszczach, 14 MZ Brzeszcze
13. Brozek Roman, kapral, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska
14. Bujak Władysław, oficer, + 20.09.1939 w Dorohusku, 6MZ Dorohusk
15. Bukowski Aleksander, kapral, 8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
16. Buła Emgelbert, strzelec, * 1915 + 2.09.1939 w Pszczynie, ul. Żorska „Trzy Dęby”
17. Bulonka Antoni, szeregowy, * 1908, +2.09.1939 w Pszczynie, ul. Żorska „Trzy Dęby”
18. Bułka, strzelec, +16.09.1939 w Podlesiu, 48 CW Aleksandrów
19. Burczyk Karol, strzelec, +7.09.1939 w Jastrzębiu Zdroju, 14 MZ Jastrzębie Zdrój, ul. Pszczynska
20. Cebula Józef, strzelec, + 9.09.1939 lub 10.09.1939 w Weryni, pochówek w parku dworskim.
21. Ceś Andrzej, szeregowy, *1911, +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
22. Cuber Jan, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, Pszczyna, grób zbiorowy
23. Czarnoga Franciszek, szeregowy, +18.09.1939 w Łasochach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
24. Daleki Bolesław, szeregowy, *1903 +8.09.1939 w Zabawie, 43 MZ Zabawa
25. Damian Franciszek, kapral, +2.09.1939 w Pszczynie, ul. Żorska, „Trzy Dęby”
26. Doczyński Kazimierz, starszy strzelec, +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość, ul. Męczenników Rotundy
27. Doroba Wacław, strzelec, +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość, ul. Męczenników Rotundy
28. Drzyzga Maksymilian, szeregowy, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna, ul. Żorska „Trzy Dęby”
29. Duda Franciszek, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna, ul. Żorska „Trzy Dęby”
30. Dużniak, strzelec, 18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość, ul. Męczenników Rotundy
31. Dylg Stanisław, strzelec, 4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
32. Dziadowicz Jan, strzelec, *1913 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna, ul. Żorska „Trzy Dęby”
33. Dziedzic Ludwik, kapral, *25.08.1913 +7.09.1939 w Jarosławiu, 33 KW Jarosław
34. Fedor Józef, szeregowy, *16.03.1915 +8.09.1939 w Zabawie, 43 MZ Zabawa
35. Ferek Józef, *7.02.1919 +18.09.1939 w Dublanach, 50 MZ Ukraina Dublany
36. Filipow Władysław Adolf, starszy strzelec, *22.05.1909 +19.09.1939 w Krasnobrodzie, 48 KW Krasnobród
37. Frąckowiak, plutonowy, +19.09.1939 w Werchracie, 33 MZ Werchrata
38. Gabryś Stanisław, starszy strzelec, +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość, ul. Męczenników Rotundy
39. Gajda Ernest, strzelec, +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość, ul. Męczenników Rotundy
40. Gajos Leon, strzelec, +09.1939 w Miechowie, 15 KW Miechów
41. Gawlik, sierżant, +7.09.1939 w Siedliszczach, 6MZ Siedliszcze
42. Gawron Hubert, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna
43. Gliksman Abraham, strzelec, +15.09.1939 w Bilgoraju, 48 MZ Biłgoraj ul. Krzeszowska
44. Gładki Stanisław, szeregowy, *1912 +1.09.1939, 14 MI Wodzisław Śląski, ul. Pszowska
45. Głowinski-Godziemba Michał, podporucznik, *1904 +15.09.1939 w Szostakach, 48 KW Łukowa
46. Gołyszny Bolesław, strzelec, *2.08.1912 +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość ul Męczenników Rotundy
47. Góra Edmund, strzelec, *7.12.1918 +25.09.1939 w Chełmie, 6MZ Chełm ul. Grottgera
48. Góral Jan, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna, ul. Żorska „Trzy Dęby”
49. Górka Bolesław, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
50. Grabowski Władysław, strzelec, *1919 +16.09.1939 w Szostakach, 48 KW Łukowa
51. Grabowski Zygmunt, podporucznik rezerwy, *1.06.1911 +14.10.1939 w Tarnobrzegu, 42 KW Tarnobrzeg
52. Hachaj Stanisław, szeregowy, *1916 +8.09.1939 w Zabawie, 43 MZ Zabawa
53. Hajdałowicz Henryk, kapral, *1913 +26.09.1939 w Krasnobrodzie, 48 KW Krasnobród
54. Haraf Stanisław, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
55. Hauser Tadeusz, porucznik, *8.09.1939 +16.09.1939 w Podsośnicy, 48 KW Łukowa
56. Heda Jan, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
57. Heda Piotr, szeregowy, *1910 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
58. Hein Paweł, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
59. Helik Józef, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna
60. Henzelka Zbigniew, kapral, *1918 +21.09.1939 w Tomaszowie Lubelskim, 48 KW Tomaszów, ul. Lwowska
61. Hołodziec Henryk, strzelec, +18.09.1939 w Majdanie Sopockim, 48 CW Zamość, ul. Męczenników Rotundy
62. Iniolczyk Ryszard, strzelec, +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość, ul. Męczenników Rotundy
63. Jankowicz Stanisław, szeregowy, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna, ul. Żorska „Trzy Dęby”
64. Jemioło Aleksander, strzelec +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość, ul. Męczenników Rotundy
65. Kacman Szmul s. Owsieja, podoficer, *1914 +Stalag VII A
66. Karołczuk Trofim, szeregowy, +9.09.1939 w Zabawie, 43 MZ Zabawa
67. Kamiński, strzelec, +8-9.09.1939 w rej. Oświęcimia
68. Kasprzak Franciszek, szeregowy, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
69. Kempler Abraham, strzelec, *17.04.1913 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
70. Kirta Józef, starszy strzelec, +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość ul. MĘCZENNIKÓW Rotundy
71. Knapik Andrzej, strzelec, *20.11.1908 +25.09.1939 w Krasnobrodzie, 48 KW Krasnobród
72. Kolewski Franciszek, plutonowy, *29.09.1906 +13.09.1939 we Frampolu, 48 KW Frampol
73. Kołakowski Karol, porucznik, +1939 w Garwolinie, 36 CW Garwolin ul. Kościuszki
74. Konarski Wiktor, strzelec, +18.09.1939 w Łasochach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
75. Konik, starszy strzelec, +14.09.1939 w Aleksandrowie, 48 CW Aleksandrów
76. Kordek Władysław, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
77. Korynacki B., szeregowy, *10.12.1915 +9.09.1939 w Oleśnie, 43 MZ Oleśno
78. Korzeński Roman, starszy sierżant, +15.09.1939 w Biłgoraju, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
79. Kostrzewski Jerzy, plutonowy podchorąży, *1920 +16.09.1939 w Majdanie Kasztelańskim, 48 KW Krasnobród
80. Kotajny Paweł, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna
81. Kotelon Wincenty, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
82. Kowalczyk Jan, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
83. Kozik Antoni, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
84. Kozłowski Jan, strzelec, + 1.09.1939 w Wodzisławiu Śląskim, 14 MZ Rydułtowy ul. Plebiscytowa
85. Kozłowski Jan Józef, kapral, + 17.09.1939 w Józefowie, 48 KW Józefów
86. Krala Bronisław, strzelec, *1913 +16.09.1939 w Szostakach, 48 KW Łukowa
87. Kramer Zygmunt, strzelec, +13.09.1939 we Frampolu, 48 KW Frampol
88. Kroczek Albert, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
89. Król M., szeregowy, *10.07.1916 +9.09.1939 w Oleśnie, 43 MZ Oleśno
90. Krupiński Jan, starszy strzelec, *23.06.1910 +1.01.1940 w Katowicach, 14 MI Katowice
91. Krzepina Paweł, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna
92. Krzyżak Leon, strzelec, *29.09.1911 +16.09.1939 w Szostakach, 48 KW Łukowa
93. Kubiak Jan, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
94. Kubicz Augustyn, strzelec, *26.08.1898 +13.09.1939 we Frampolu, 48 KW Frampol
95. Kufczak Władysław, strzelec, +18.09.1939 w Łasochach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
96. Kulig Józef, szeregowy, +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
97. Kulka Wilhelm, strzelec, +1.09.1939 w Krakowie, 18 KW Kraków ul. Prandoty
98. Kwalwasser (Kalkwasser?) Abram, strzelec, +8.09.1939 Biskupice Radłowskie, 43 KW Radłów
99. Lach Michał, szeregowy, +8.09.1939 w Zdrochcu, 43 MZ Zdrochec
100. Leichter Jan, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, Pszczyna-Wisła Wielka, mogiła zbiorowa.
101. Lenakowicz Hersz, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
102. Lepiarczyk Franciszek, szeregowy, +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
103. Lis Władysław, strzelec, *6.01.1917 +17.09.1939 w Józefowie, 48 KW Józefów
104. Lorfing Mieczysław, plutonowy, +4.09.1939 w Skawinie, 18 MZ Skawina
105. Lubaszewski Zygmunt, starszy strzelec, +18.09.1939 w Majdanie, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
106. Łazarczyk Stefan, szeregowy, *1910 +28.09.1939 w Jarosławiu, 33 KW Jarosław
107. Makola Franciszek, starszy strzelec, *1911 +10.11.1939 w Zamościu, 48 KW Zamość ul. Peowiaków
108. Malinowski Jan, podporucznik rezerwy, *29.10.1911 +29.09.1939 w Kraśniku, 22 KW Kraśnik ul. Kościuszki
109. Marczyk Karol, szeregowy, *1910 +8.09.1939 w Zabawie, 43 MZ Zabawa
110. Markiewicz Władysław, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
111. Marta Jan, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
112. Maślak Jakub, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
113. Mazanek Wojciech, szeregowy, *1915 +8.09.1939 w Zabawie, 43 MZ Zabawa
114. Mazur Józef, strzelec, +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
115. Mazur Maksym, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
116. Mazurkiewicz Antoni, podporucznik, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna
117. Michałowski Włodzimierz, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej,14 MZ Wisła Wielka
118. Mliczarek, strzelec, +21.09.1939 w Warszawie Placówce, 1 KW Żoliborz ul. Wólczyńska
119. Mordana Michał, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
120. Mordka Józef, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
121. Mossler Tadeusz, strzelec, *01.1918 +4.09.1939 w Rajsku, 14 MZ Brzeszcze
122. Motek, strzelec, +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
123. Natel Ferdynand, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
124. Nędza Józef, strzelec, *1919 +16.09.1939 w Szostakach, 48 KW Łukowa
125. Niesyto Jan, kapral, *1915 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
126. Nosal Jan, strzelec, *20.04.1915 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
127. Nosek Franciszek, szeregowy, +9.09.1939 w Rzeszowie, 35 MZ Rzeszów, Pobitno
128. Nowak Stanisław, strzelec, *1914 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
129. Ochmański Stanisław, strzelec, +18.09.1939 w Kunkach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
130. Osmelak Bronisław, porucznik, *31.10.1906 +8.09.1939 w Obrytce, cm. wojsk. Zawada
131. Otto Rajmund, starszy sierżant, +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
132. Pach Rudolf, szeregowy, +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
133. Pająk Antoni, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
134. Pajonk Wincenty, strzelec, *1913 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
135. Pando Jakub, strzelec, *14.01.1910 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
136. Piepczyński Zygmunt, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
137. Pilch Karol, strzelec *1910 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
138. Pilny Albert, szeregowy, +7.09.1939 w Zabawie, 43 MZ Zabawa
139. Piłek Karol, strzelec, *1910 +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Deby”
140. Pisarek Konstanty, chorąży, +18.09.1939 w Łasochach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
141. Plapla Abraham, strzelec, +18.09.1939 w Lasochach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
142. Pluta Jan, szeregowy, *1912 +29.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna Łąka
143. Przyklęk Kazimierz, strzelec, +18.09.1939 w Kunkach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
144. Pukarowski Adam, strzelec, +16.09.1939 w Szostakach, 48 KW Łukowa
145. Punko Stefan, szeregowy, +3.09.1939 w Niedzborzu, 7 MZ Niedzbórz
146. Rokweł Antoni, szeregowy, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna
147. Rozwadowski Stefan, szeregowy, +8.09.1939 w Wietrzychowicach, 43 MZ Wietrzychowice
148. Rusek Antoni, strzelec, *1919 +21.09.1939 w Tomaszowie Lubelskim, 48 KW Tomaszów Lubelski ul. Lwowska
149. Sadzik Jan, strzelec, *1910 +21.09.1939 w Tarnobrzegu, 42 KW Tarnobrzeg
150. Sawicki Paweł, porucznik, *21.12.1906 +16.09.1939 pod Aleksandrowem
151. Sejchter Jerzy, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
152. Sikora Jerzy, plutonowy, *25.01.1910 +8.09.1939 w Zabawie, 43 MZ Zabawa
153. Sitarz Józef, podporucznik rezerwy, 12.01.1911 +29.09.1939 w Janowie Lubelskim, 42 KW Janów ul. Bialska
154. Siwek, kapral, +1.09.1939 w Wodzisławiu Śląskim, 14 MZ Wodzisław Śląski, Rydułtowy ul. Plebiscytowa
155. Skalski Stefan, starszy szeregowy, *18.03.1914 +9.09.1939 w Kolbuszowej, 35 MZ Kolbuszowa
156. Skowron Franciszek, strzelec, *8.01.1912 +2.09.1939 w rej. Łąki, 14 MZ Pszczyna Łąka
157. Skowroński Józef, starszy strzelec, 18.12.1911 +16.09.1939 w Szostakach, 48 KW Łukowa
158. Smajek Stanisław, saper, *6.02.1915 +12.10.1939 w Zamościu, 48 KW Zamość ul. Peowiaków
159. Smolczyński Wojciech, strzelec, *1914 +28.10.1939 w Zamościu, 48 KW Zamość ul. Peowiaków
160. Sobieraj Kazimierz, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
161. Sobieraj Konstanty, strzelec, +18.09.1939 w Łasochach, 48 CW Zamość ul. Męczenników Rotundy
162. Stankiewicz Marian, strzelec, +5.09.1939 w Rajsku, 14 MZ Brzeszcze
163. Staszewski, szeregowy, +5.09.1939 w Woli Duchackiej, 18 MZ Kraków Podgórze
164. Sterniczek Paweł, strzelec, +1.09.1939 w Jastrzębiu Zdroju, 14 MZ Jastrzębie ul. Pszczyńska
165. Strzyż Andrzej, strzelec, +2.09.1939 w Ćwiklicach, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
166. Stuś Franciszek, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna, ul. Żorska „Trzy Dęby”
167. Swachter Leopold, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
168. Sypniewski Stanisław, sierżant, +6.09.1939 w Brzeszczach, 14 MZ Brzeszcze
169. Syrek, strzelec, +3.09.1939 w Rydułtowych, 14 MZ Wodzisław Śląski Rydułtowy ul. Plebiscytowa
170. Szczotka Rudolf, szeregowy, +8.09.1939 w Zdrochcu, 43 MZ Zdrochec
171. Szeląg Ludwik, kapitan, *22.10.1893 +3.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna
172. Szewczuk Aleksander, żołnierz, +20.09.1939 w Łodzi, 24 MZ Łódź ul. Smutna
173. Szewczyk Aleksander, strzelec, +17.09.1939 w Józefowie, 48 KW Józefów
174. Szmierz Henryk, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna „Trzy Dęby”
175. Szoja Beldugrun vel Beldugrun Szaja, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
176. Szuba, szeregowy, +3.09.1939 w Rydułtowach, 14 MZ Wodzisław Śląski Rydułtowy ul. Plebiscytowa
177. Szumski Tadeusz, strzelec, +5.09.1939 w Rajsku, 14 MZ Brzeszcze
178. Szymandera, kapral, +12.09.1939 w Osinach, 42 MZ Grabków
179. Szymański Marian, saper, *12.02.1915 +7 lub 8.09.1939 w Bogumiłowicach, Wierzchosławice
180. Ścisłowski Jan, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna
181. Ślusarz Paweł, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
182. Tobiarz Wojciech, strzelec, +17.09.1939 w Józefowie, 48 KW Józefów
183. Traczkowski Ludwik, szeregowy, *1911 +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
184. Trela Tadeusz, podporucznik, *7.05.1915 +16.09.1939 w Posośninie, 48 KW Łukowa
185. Trytka Stanisław, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
186. Turczak Franciszek, strzelec, *1912 +15.10.1939 w Rzeszowie, 35 MZ Rzeszów Pobitno
187. Tyrcha Andrzej, szeregowy, *1901 +12.10.1939 w Rzeszowie, 35 MZ Rzeszów Pobitno
188. Uladeyski Jan, podporucznik, +8.09.1939 w Zabawie, 43 MZ Zabawa
189. Wajda Stanisław, szeregowy, +21.09.1939 w Tomaszowie Lubelskim, 48 KW Tomaszów Lubelski, ul. Lwowska
190. Warchałowski Jerzy (lub: Józef), podporucznik, +9.09.1939 w Kolbuszowej, Kolbuszowa (prawdopodobnie)
191. Walter Kazimierz, strzelec, +5.09.1939 w Rajsku, 14 MZ Brzeszcze
192. Wątor Stanisław, strzelec, *1921/1923 +8.09.1939 w Biskupicach Radłowskich, 43 KW Radłów
193. Wcisły Jan, szeregowy, +8.09.1939 w Wietrzychowicach, 43 MZ Wietrzychowice
194. Wesołowski Wojciech, szeregowy, +9.09.1939 w Zdrochcu, 43 MZ Zdrochec
195. Węgielnik Dawid, strzelec, *1914 +5.09.1939 w Brzeszczach, 14 MZ Brzeszcze
196. Węgrzyn Jan, plutonowy, + 12.09.1939 w Szczebrzeszynie, 48 MI Szczebrzeszyn
197. Widur Józef, strzelec, *13..1911 +1.09.1939 w rej. Pszczyny, 14 MZ Pszczyna, Łąka
198. Wielgus Wojciech, podporucznik rezerwy, *22.01.1895 +8.09.1939 w folwarku Szatanówka, 43 KW Radłów
199. Wierzbicki Tadeusz, porucznik, *26.08.1899 +30.09.1939 w Szczebrzeszynie, 48 MI Szczebrzeszyn
200. Wieszczek Władysław, szeregowy, *14.08.1911 +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
201. Wiśniewski Jan, podporucznik, +1939 w Janowie Lubelskim, 42 KW Janów Lubelski ul. Bialska
202. Wiśniowski Stanisław, strzelec, *1911 +2.09.1939 w Ćwiklicach, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
203. Witkowski, strzelec, +16.09.1939 w Szostakach, 48 KW Łukowa
204. Witkowski Józef, szeregowy, *1913 +9.09.1939 w Sokołowie, 35 MZ Sokołów
205. Wituła Jerzy, szeregowy, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna
206. Włodarczyk Franciszek, *1911 + 8.09.1939 w Pilźnie, Tuchów
207. Wojak Jan, kapral, +1.09.1939 w Wodzisławiu Śląskim, 14 MZ Wodzisław Śląski Rydułtowy ul. Plebiscytowa
208. Wojciech Alojzy, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ
209. Wontor Stanisław, szeregowy, *1912 +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
210. Wójcik Jan, szeregowy, +4.09.1939 w Jajostach, 14 MZ Bieruń Stary ul. Krakowska
211. Wrembik Antoni, strzelec, +18.09.1939 w Tomaszowie Lubelskim, 48 KW Tomaszów Lubelski ul. Lwowska
212. Wroński Marian, strzelec, *1906, +16.09.1939 w Zwierzyńcu, 48 MZ Zwierzyniec
213. Wróbel, plutonowy podchorąży, +8.09.1939 w Wietrzychowicach, 43 MZ Wietrzychowice
214. Wróbel Jerzy, starszy szeregowy (lub: podchorąży), +8.09.1939 w Radłowie, 43 KW Radłów
215. Wszer Techiel, szeregowy, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
216. Wykas Leon, strzelec, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 KW Pszczyna ul. Żorska „Trzy Dęby”
217. Zemła Stanisław, strzelec, +4.09.1939 w Wiśle Wielkiej, 14 MZ Wisła Wielka
218. Zieleński Aleksander, szeregowy, +2.09.1939 w Pszczynie, 14 MZ Pszczyna
219. Zieliński Izydor, strzelec, *1911 +16.09.1939 w Szostakach, 48 KW Łukowa
220. Żelaziński Kazimierz, kapral, +17.09.1939 w Józefowie, 48 KW Józefów
221. Żelaziński Stefan, strzelec, +17.09.1939 w Józefowie, 48 KW Józefów
222. Żołnierczyk B., szeregowy, *9.09.1915 +9.09.1939 w Oleśnie, 43 MZ Olesno
223. Woźnica Chaik, szeregowy, +4.09.1939 w Chełmie pow. Pszczyna
[[|]]224. Wróbel, podporucznik, +22.09.1939 w rej. Kobrynia